Spotkanie z policją


W dniu 18 września 2009 w Zespole Szkół Gminnych w Stanisławicach odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami  policji z Komendy Powiatowej w Bochni.

Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe młodsi  wysłuchali prelekcji na temat bezpiecznego poruszania się po drogach o konieczności zakładania kamizelek odblaskowych oraz o tym, że mogą poruszać się samodzielnie na pojazdach tylko wtedy, gdy maja odpowiednie dokumenty(karta rowerowa). Aspirant Leszek Machaj zwrócił również uwagę na kulturę zachowania w różnych miejscach i sytuacjach; oraz na odpowiedzialność jaka ciąży na każdym uczniu za popełnienie jakiegoś niedobrego czynu.

W klasach gimnazjalnych poruszano nieco poważniejszy problem jaki ostatnio dotyka młodzieży a mianowicie: nadużywania alkoholu przez osoby nieletnie, palenie papierosów czy kontakt z narkotykami. Pani sierżant Anna Jędrecka przedstawiła młodzieży konsekwencje zachowań ludzi, wynikające z wykroczeń lub przestępstw. Poruszała (na przykładach) problemy niesfornych gimnazjalistów oraz informowała o karalności czynów. Uczniowie otrzymali książeczki  pt. ; nie piję, nie palę, nie biorę;  Krzysztofa Zajączkowskiego. Na zakończenie uczniowiezadawali pytania  dotyczące różnych zachowań.

podziel się z innymi
Share