Uroczystości przy pomniku w Puszczy Niepołomickiej


W dniu 11września 2009 roku w 70 rocznicę wybuchu II wojny światowej odbyło się uroczyste spotkanie kombatantów, władz lokalnych oraz młodzieży. Miejscem spotkania był cmentarz żołnierzy polskich z września 1939  poległych w Puszczy Niepołomickiej. Spoczywają tu żołnierze z 5 Pułku Strzelców Podhalańskich, którzy 9 września zginęli w bitwie pod Poszyną. Organizacją całej imprezy zajęła się Gmina Kłaj  a część artystyczna została przygotowana przez młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kłaju. Po przypomnieniu przez wójta Gminy Kłaj Jana Majerza  krótkiej historii tego miejsca oraz zwróceniu uwagi na  bohaterską walkę naszych żołnierzy; poszczególne delegacje złożyły kwiaty przy pomniku poległych oraz odbył się apel poległych.

Po części oficjalnej została odprawiona msza święta w intencji poległych żołnierzy, której przewodniczyli kapłani z ościennych parafii. Homilię wygłosił proboszcz z parafii w Szarowie.

Przed oficjalnymi uroczystościami  w Puszczy Niepołomickiej odbyły się biegi tzw. „sztafeta pokoju” w której brała udział młodzież z pobliskich szkół. Po zakończeniu spotkania organizatorzy zaprosili wszystkich na tradycyjną wojskową grochowkę.

podziel się z innymi
Share