Dzień Nauczyciela Ślubowanie klasy I Gimnazjum


W dniu Edukacji Narodowej tj.14 października wszyscy nauczyciele, uczniowie oraz ich rodzice i pracownicy szkoły świętowali. Ten szczególny dzień rozpoczęliśmy od udziału we mszy świętej, na którą zaprosił Samorząd Uczniowski z ZSG w Stanisławicach . Następnie udaliśmy się do budynku gimnazjum na uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Samorząd Uczniowski przypomniał w krótkim montażu słowno- muzycznym historię tegoż święta , następnie w nieco humorystyczny sposób zaprezentował najciekawsze historie naszych uczniów oraz ich czasem wydawałoby się dziwne zachowania.

Nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymywali moc życzeń, obietnic ze strony uczniów, przeprosin a nawet deklaracji, że od jutra wszyscy zamienią się w chodzących aniołków.

Nie zabrakło kwiatów oraz pochwał ze strony pani dyrektor.

Po uroczystości wszyscy udali się do domów.

Ślubowanie klasy I gimnazjum

„Szlachetnym być, mieć godność  i sumienie .To najświętsze nasze przeznaczenie”

tymi słowami Bułata Okudżawy rozpoczęło się w dniu 14 października ślubowanie klasy I Gimnazjum.

Uroczystość początkowo podniosła, kiedy to „Pierwszaki” obiecali dołożyć wszelkich starań, aby osiągać jak najlepsze wyniki w nauce i godnie reprezentować imię szkoły z czasem nabierała charakteru żartobliwego. Zaprezentowano znaki zodiaku i ich charakterystykę w odniesieniu do pedagogów, a potem, z wysoko podniesionym czołem zdano „egzamin” zorganizowany przez niezawodny Samorząd Uczniowski. Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor Iwona Wełna pasowała każdego ucznia na Gimnazjalistę wręczając pamiątkowy dyplom.

podziel się z innymi
Share