Wycieczka do Ogrodu Botanicznego


15 maja uczestnicy zajęć „Kuźnia talentów” ze Stanisławic wybrali sie  na wycieczkę do królewskiego miasta  Krakowa.  Od rana świeciło słońce. Trasa naszej wycieczki wiodła przez Muzeum Przyrodnicze  do Krakowskiego  Ogrodu Botanicznego.

W Aquarium i Muzeum Przyrodniczym (najbardziej egzotycznym miejscu w Krakowie)  mogliśmy podziwiać nie tylko ryby, ale także węże  jadowite,  ogromne żółwie, jaszczurki, warany, tropikalne żaby, kameleony, a także różne gatunki pająków i stawonogów, egzotyczne ryby, koniki morskie, ryby rozdymki, rozgwiazdy, koralowce, ukwiały. oraz  parę wyjątkowo rzadkich i zagrożonych wyginięciem małpek.

Następnie udaliśmy sie do Ogrodu Botanicznego. Specyfika tego miejsca polega na tym ,że niezależnie od pory roku można tu podziwiać wiele gatunków roślin. Nawet zła pogoda nie stanowi przeszkody, gdyż  w istniejących szklarniach zgromadzono olbrzymią ilość roślin zielnych, krzewów  i drzew.

Dzięki naszej wycieczce „przyrodnicy” mieli okazję spotkać  „oko w oko” znanych dotychczas ze zdjęć lub słyszenia wiele okazów roślin  i zwierząt, natomiast „matematycy” doszukiwali się symetrii w budowie  oglądanych przedstawicieli fauny i flory.

Sprawdziło się powiedzenie – podróże kształcą.

podziel się z innymi
Share