Wycieczka do Ojcowa i na Mazury


9 czerwca 2010r. uczniowie z klasy I i III SP byli na wycieczce w Ojcowie. Pod opieką przewodnika udali się na spacer przez wioskę Ojców wzdłuż potoku Prądnik do Igły Deotymy, Panieńskich i Kawalerskich Skał. W Źródle Miłości ochłodzili swoje czoła (upał w tym dniu był ogromny!). Widzieli Bramę Krakowską, Rękawicę, ruiny Zamku Kazimierzowskiego w Ojcowie, Kaplicę na Wodzie. Zwiedzili Muzeum  Ojcowskiego Parku Narodowego, w którym oglądali Multimedialną Ekspozycję Przyrodniczą Ojcowskiego PN. W krótkim czasie mogli poznać wszechstronną przyrodę Ojcowa i Ojcowskiego Parku, posłuchać śpiewu ptaków, usłyszeć jaskiniowe echo i poczuć spadającą kroplę jaskiniowego deszczu, oglądnąć zdjęcia i film 3D o powstaniu Doliny Prądnika, eksponaty przyrodnicze, archeologiczne i historyczne z terenu Parku i okolic. Byli w Pieskowej Skale, gdzie mogli zobaczyć zamek, wspaniałe ogrody oraz najbardziej znaną Iglicę Skalną – Maczugę Herkulesa – prawdziwą skałę –symbol Jury Krakowsko-Częstochowskiej i Ojcowskiego Parku Narodowego.

Wycieczka na Mazury

Od 29.05 do 02.06.2010 uczniowie Zespołu Szkół Gminnych byli na wycieczce na Mazurach i w Puszczy Białowieskiej. W ciągu tych kilku dni odwiedzili wiele pięknych i ciekawych miejsc. Zobaczyli Stare Miasto w Warszawie. Byli w Mrągowie, Świętej Lipce, Mikołajkach, Kętrzynie, w Gierłoży, zobaczyli wojenną kwaterę Hitlera – Wilczy Szaniec, zwiedzili najpiękniejszą cerkiew w Europie, która znajduje się w Hajnówce. Byli w Grabarce – świętym miejscu prawosławia.

Podziwiali Dęby Królewskie, byli w najnowocześniejszym w Europie Multimedialnym Muzeum Przyrodniczym pełnym niezwykłych eksponatów, przeszli kilkukilometrową ścieżkę dydaktyczną „Żubra”, by na końcu na żywo podziwiać te niezwykłe zwierzęta. W drodze powrotnej do Stanisławic zatrzymali się w Kazimierzu Dolnym, by zobaczyć to urokliwe miasteczko. Przez te pięć dni pokonali prawie 4 tysiące km oglądając jedne z najpiękniejszych miejsc naszej Ojczyzny.

W+Krainie+Wielkich+Jezior+Mazurskich[1]Nad+jeziorem+Śniardwy[1]

podziel się z innymi
Share