Wycieczka do Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie


 

9 kwietnia 2011r. uczestnicy zajęć projektu – „Dobry start kluczem do przyszłości” z klubów „Kuźnia talentów”, „ Z Netem na ty” oraz „Alfa i Omega” pojechali na wycieczkę do Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.

Zwiedzanie Muzeum rozpoczęli od zajęć edukacyjnych p.t. „Wokół koła”. Poznali m.in. zasadę działania mimośrodu, koła garncarskiego, kołowrotka, żaren, zasadę zamiany energii kinetycznej na potencjalną, działanie siły odśrodkowej, wpływ gęstości cieczy na prędkość ciał w niej zanurzonych. Ciekawość wzbudziły też pojazdy na mimośrodach oraz na kwadratowych kołach.

W drugiej części zajęć podzieleni na cztery grupy rywalizowali między sobą grając w interaktywną grę CSA, której pytania dotyczyły takich dziedzin jak: fizyka, technika, biologia, chemia. Każdy uczestnik został nagrodzony układanką przestrzenną, a członkowie zwycięskiej drużyny otrzymali dodatkowo w nagrodę drugą układankę.

Kolejnym etapem był udział w warsztatach wielkanocnych, podczas, których przygotowywali pod okiem pań instruktorek po trzy kartki świąteczne. Czas płynął niepostrzeżenie bardzo szybko. Powrócili do domów zadowoleni i wzbogaceni o nowe doświadczenia.

podziel się z innymi
Share