Święto Europy


 

Uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej w Stanisławicach oraz  reprezentacja gimnazjalistów z Damienic wspólnie obchodzili w tym roku Święto Europy.

11 maja czekało na wszystkich wiele atrakcji: barwna prezentacja państw Unii Europejskiej oraz finał konkursu językowego.

Uczniowie z dwóch gimnazjów rywalizowali ze sobą przez cały rok szkolny w czteroetapowych zmaganiach. Finał polegał na zaprezentowaniu siebie i swoich planów na przyszłość w języku angielskim lub niemieckim.

W obecności przedstawicieli Samorządu i dzięki wielkiemu zaangażowaniu Zastępcy Wójta Gminy Bochnia Pana Stanisława Bukowca, który zgodził się pełnić funkcję członka jury, udało się wyłonić zwycięzców Międzyszkolnego Konkursu „ Jak dobrze znać języki obce”.

W kategorii język niemiecki zwyciężyła Katarzyna Bąk uczennica klasy I gimnazjum w Stanisławicach, natomiast w kategorii język angielski – Konrad Strach uczeń klasy III tej samej szkoły. Najlepsi odebrali nagrody, którymi w tym roku były notebooki . Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali książki obcojęzyczne.

podziel się z innymi
Share