Europejski Tydzień Sportu dla wszystkich


 

Początek czerwca to już tradycyjnie sportowa rywalizacja w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Rozpoczęliśmy od powszechnego sprawdzianu wydolności biegowym testem COOPERA. Test ten opracowany przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera w 1968 roku, polega na 12 minutowym nieprzerwanym biegu. Na starcie stanęło w sumie przeszło 50 dziewcząt i chłopców. Zwyciężyli wszyscy, którzy ukończyli test.

Bardzo dobre i dobre wyniki uzyskali

  1. Piński Maciej
  2. Czesak Kamil

Drabik Paweł

Rapacz Damian

Żuchowski Patryk

  1. Bąk Katarzyna

Bardzo dobre i dobre wyniki uzyskali

  1. Szeląg Arkadiusz
  2. Holik Kamil
  3. Miękina Rafał
  4. Miękina Dawid
  5. Skoczek Piotr
  6. Miękina Mariusz

Strach Konrad

  1. Laskowicz Dagmara

Łach Paulina

 

Następne dwa dni 27 i 30 maja to czas rekreacji i wypoczynku: turnieje, konkursy piłkarskie, wycieczki i spacery po najbliższej okolicy. Gimnazjaliści spenetrowali Puszczę Niepołomicką, natomiast ich młodsi koledzy i koleżanki dzikie zakątki Raby i „Starej Raby”.

W środę 1 czerwca sportowe apogeum. Przy pięknej pogodzie, radośnie kończymy tegoroczny Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich!

Od godziny dziewiątej, odbywały się rekreacyjne, otwarte gry w siatkówkę, koszykówkę oraz badmintona. Kilkadziesiąt osób bez przerwy grało w piłkę i odbijało lotkę nad siatką.Jednak najbardziej zacięte były mecze piłkarskie, rywalizacja w celnym strzelaniu na bramkę i przeciąganie liny.

 

 

podziel się z innymi
Share