Ślubowanie pierwszaków


14 października w naszej szkole był nie tylko Dniem Edukacji Narodowej. Odbyło się wtedy również pasowanie pierwszoklasistów Szkoły Podstawowej. Dzień ten był bardzo ważny zarówno dla dzieci, jak i dla ich rodziców, którzy licznie przybyli na uroczystość. Pierwszoklasiści starali się wykazać swoją wiedzą i umiejętnościami nie tylko przed  panią dyrektor i rodzicami ale też przed królem i królową „Krainy Wiedzy”. Podczas swojego występu najmłodsi uczniowie pokazali,  jak wiele nauczyli się w pierwszych tygodniach pobytu w szkole oraz ile mają ukrytych talentów artystycznych. Śpiewem i wierszem przekazali to, co najistotniejsze: chcą być pilnymi uczniami, dobrymi ludźmi i godnymi Polakami. Po przedstawieniu nastąpiła najważniejsza część uroczystości, dzieci złożyły bowiem ślubowanie, a tym samym zostały pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Następnie pani dyrektor Iwona Wełna dokonała aktu pasowania na ucznia dotykając każde dziecko dużym, srebrnym ołówkiem. Uroczystość zakończył słodki poczęstunek i wspólne pamiątkowe zdjęcie.

podziel się z innymi
Share