Wyniki powiatowej eliminacji turnieju pożarniczego


Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

W piątek 13 kwietnia w II Liceum Ogólnokształcącym w Bochni Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Bochni zorganizował powiatową eliminację Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W trzech kategoriach wiekowych rywalizowało 27 uczniów reprezentujących poszczególne gminy powiatu bocheńskiego.

Po raz pierwszy do rywalizacji przystąpili reprezentanci z wszystkich miast i gmin powiatu bocheńskiego. Pierwszą, eliminacyjną częścią turnieju wiedzy pożarniczej był test pisemny jednokrotnego wyboru: 40 pytań – w grupie pierwszej, 50 – w grupie drugiej i 50 – w trzeciej. W czasie, gdy komisja (Tadeusz Cichoń – przewodniczący, Witold Sajak – sekretarz, Tadeusz Olszewski, Anna Wojakiewicz i Maria Jachym – członkowie) sprawdzała testy, uczniowie i ich opiekunowie uczestniczyli w pokazie ratownictwa przedmedycznego w wykonaniu ratowników z JRG PSP w Bochni.

W przerwie pokazu Przewodniczący Komisji – druh Tadeusz Cichoń – odczytał wyniki pisemnej eliminacji, po czym 9 finalistów, po trzech w każdej grupie wiekowej, udało się do innej sali, gdzie odpowiadali na 3 pytania ustne. W każdej z grup wiekowych, każdy finalista odpowiadał na takie same pytania. W tym czasie uczestnicy eliminacji oraz opiekunowie udali się na obiad oraz uczestniczyli w dalszej części pokazu.

Najlepsi otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bochni oraz Zarząd Powiatowego Oddziału ZOSP RP w Bochni. Na tę część Turnieju przybył także kpt. Czesław Ziaja, który wspólnie z członkami Komisji wręczał nagrody i dyplomy. Upominki otrzymali opiekunowie uczniów, a dyplom z podziękowaniami trafił do dyrektor II LO Ewy Rachfalik.

Miejsca na podium uczestników eliminacji powiatowej:

Grupa I (szkoły podstawowe):
1. Kornel Roman – PSP Tarnawa,
2. Dawid Dudek – PSP Kierlikówka,
3. Jarosław Tyndel – PSP Bytomsko,

Grupa II (gimnazja):
1. Paweł Drabik – PG Stanisławice,
2. Karol Kępa – PG Łąkta Górna,
3. Jacek Solecki – PG Sobolów,

Grupa III (szkoły średnie):
1. Grzegorz Piwowarczyk – ZS Łapanów,
2. Grzegorz Kalemba – ZS Łapanów,
3. David Cieśla – II LO Bochnia.

Eliminacje wojewódzkie odbędą się 20 kwietnia w Szkole Aspirantów Pożarnictwa – Krakowie – Nowej Hucie. Powiat bocheński reprezentować będą tylko zwycięzcy poszczególnych grup. Do tej pory największym osiągnięciem reprezentanta powiatu bocheńskiego było trzecie miejsce ucznia PSP w Łąkcie Górnej Pawła Rośka, wywalczone w roku ubiegłym.

 

podziel się z innymi
Share