Zajęcia „Kuźni talentów” 4 luty 2013 rok


 

Czy wiesz może, jak domowym sposobem przygotować pyszną lemoniadę?

A przecież potrzebne produkty pewnie masz w zasięgu ręki w Twojej kuchni.

To przeczytaj uważnie. Otóż weź połowę płaskiej łyżeczki kwasku cytrynowego, połowę płaskiej łyżeczki sody oczyszczonej, szklane wody, no i możesz dolać łyżkę ulubionego  soku np. malinowego. Zamieszaj składniki i wspaniała orzeźwiająca lemoniada stoi przed Tobą. To takie proste.

Zresztą, jak mogliśmy się przekonać na zajęciach,  kuchnia to nie tylko królestwo smaku, zapachu i barw, to przede wszystkim różne mieszaniny składników, które połączone  ze sobą tworzą kompozycje smakowo – zapachowe.

Czy wyobrażasz sobie posiłek np. bez soli czy cukru? Prawda , ze niemożliwe?

Rozwijając swoje zdolności manualno-przestrzenne staraliśmy się podjąć wyzwanie bardzo nietypowemu diagramowi orgiami. Otóż przemawiał on do nas w kolejnych krokach ukazanych w formie przestrzennej. W ten sposób mieliśmy stworzyć dwunastościan rombowy. No niestety,  pewien etap był dla nas technicznie nie do pokonania. Spasowaliśmy, aby skorzystać z instruktażu naszej pani.

W trakcie zajęć odbyły się również eliminacje na stopień Rachmistrza naszej szkoły. Miło jest nam poinformować wszystkich,  że taki tytuł zdobyli następujący uczniowie:

Klasa IV:

Daniel Kubas 14 pkt

Marcelina Tokarz 16 ptk

 

Klasa V:

Ola Haik 15 pkt

Gabrysia Rybka 16 pkt

 

Klasa  VI:

Paulina Lalik 13pkt

Adaś Strach 14 pkt

Wiktoria Marosz 14 pkt

Agnieszka Mąka 16 pkt

Filip Skipioł 15 pkt

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy zdobycia tytułu. Szczególne gratulacje należą się Agnieszce i Gabrysi za ich  bezbłędne wyniki.

Życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu kolejnych szczebli w drodze do tytułu Matmistrza naszej szkoły.

 

DO ZOBACZENIA NA KOLEJNYCH ZAJĘCIACH !!!

 

podziel się z innymi
Share