Gimnazjalny konkurs recytatorski poezji Juliana Tuwima


W dniu 15.04.2013 w Zespole Szkół Gminnych w Stanisławicach odbył się gimnazjalny konkurs recytatorski poezji Juliana Tuwima. Do udziału zgłosiło się sześć szkół gimnazjalnych z terenu gminy Bochnia. Były to: Gawłów, Łapczyca, Nieszkowice Małe, Nieszkowice Wielkie, Siedlec, Stanisławice.

Gimnazjaliści zaprezentowali bardzo wysoki poziom recytacji wierszy. Jury w składzie: Kornas Elżbieta, Macheta Bernadetta oraz Laskowicz Danuta oceniając recytujących zwracały uwagę na dobór repertuaru i jego pamięciowe opanowanie, interpretację tekstu oraz ogólny wyraz sceniczny.

Naszą szkołę reprezentowały Natalia Tacik i Katarzyna Bąk z klasy III. Uczennice bardzo ładnie zaprezentowały swoje przygotowane wiersze, a Katarzyna Bąk recytując wiersz „Nieznane drzewo” otrzymała główną nagrodę i zdobyła I miejsce.

Organizatorką i czuwającą nad przebiegiem konkursu, była pani Joanna Strach polonistka z gimnazjum w ZSG w Stanisławicach. Konkurs miał na celu przybliżyć twórczość poety w związku z rokiem 2013 poświęconym Julianowi Tuwimowi. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.

podziel się z innymi
Share