Kuźnia Talentów – sezon IV


No, no , no –  to brzmi dumnie…. Mimo iż od zakończenia właściwego projektu edukacyjnego minęło prawie półtora roku my dzielnie podążamy wytyczoną ścieżka wiedzy ku przyszłości. Właśnie dziś 7 października – miało miejsce  inauguracyjne spotkanie uczestników i pierwsze   w tym roku zajęcia.  Cieszymy się, ze do wspólnej wędrówki przyłączają się coraz to nowi uczniowie.

Na dzisiejszym spotkaniu dziewczynki z klasy V: Marcelina, Karolina, Julka, …zgłębiały tajniki  budowy komórki roślinnej i zwierzęcej, po to by w trakcie zajęć wykonać model komórki . Za materiał posłużyła nam przygotowana masa solna. Po zakończonej pracy przygotowane modele zostały zabrane do domu , aby je poddać utrwaleniu w wysokiej temperaturze piekarnika. Tak przygotowane na kolejnych zajęciach poddane zastaną zabiegowi pomalowania elementów komórki. Mamy nadzieję ,że dzięki nim łatwiej będzie zobrazować to co kryją w sobie komórki, czyli struktury zwane organellami. A nasze spotkanie wzbogaci bazę dydaktyczną szkoły o samodzielnie wykonane modele.

W trakcie zajęć troje gimnazjalistów: Patrycja, Dominika i Karol z III klasy gimnazjum  szlifowało wiedzę , aby w przyszłym tygodniu zmierzyć się z zadaniami matematycznymi Konkursu Matematycznego.

Do miłego zobaczenia na kolejnych zajęciach.

podziel się z innymi
Share