Wycieczka do Krakowa


W piątek 25 października 2 013 roku uczniowie klas IV-VI z Szkoły Podstawowej    w  Stanisławicach pojechali na wycieczkę do Krakowa.Była to już druga z cyklu wycieczek po stolicach Polski(w czerwcu byliśmy na wycieczce  w  Gnieźnie, a pod koniec maja przyszłego roku planujemy wycieczkę do Warszawy).

Gród Kraka spowity we mgle wydał nam się bardzo tajemniczy. Pierwszym  punktem wycieczki był Wawel. Na początku zwiedziliśmy Katedrę, podziemia       z grobami królewskimi i wyszliśmy na wysoką wieżę, by dotknąć serca Dzwonu Zygmunta. Następnie obejrzeliśmy eksponaty zgromadzone w Skarbcu i Zbrojowni i udaliśmy się pod pomnik Smoka.

Spacerem prześlijmy na Rynek  zatrzymując się po drodze pod słynnym oknem Papieskim. Na rynku zajrzeliśmy do Sukiennic i pod Kościołem Mariackim wysłuchaliśmy słynnego na całą Polskę hejnału. Kolejnym  punktem naszej wyprawy był Kazimierz, a tutaj Muzeum Inżynierii Miejskiej. Uczestniczyliśmy  tutaj w nauce czerpania papieru i lekcji kaligrafii,  a  następnie obejrzeliśmy wystawy „Więcej światła” i o kole. Bawiliśmy się na niezwykłym placu zabaw zbudowanym właśnie z kół. Wszyscy świetnie się bawili.

Już nie możemy  doczekać się następnej wycieczki.

podziel się z innymi
Share