Spotkanie z matematyką


W mroźny poranek 5 lutego grupa 10-ciorga uczniów naszej szkoły wyruszyła na „Spotkanie  z matematyką”. Mieliśmy zaszczyt reprezentować naszą szkołę na warsztatach organizowanych  przez Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie oraz krakowski oddział Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki dla uczniów  szkół podstawowych.

W zajęciach uczestniczyło 16 drużyn, każda po 10 uczniów, czyli razem 160 dzieciaków. Jak to w świecie matematyki bywa wszystko było zorganizowane  z zegarmistrzowską  precyzją. Każdy uczestniczył w IV różnych turach zajęć: origami, zagadki zapałczane i łamigłówki, Drużyna , w której byli: Karolina Kukla, Marcelina Tokarz, Daniel Kubas i Jurek Wilczyński zdobyła tytuł mistrza łamigłówki z trójkątami, za co w nagrodę oprócz dyplomu otrzymali bardzo oryginalne woreczki  z wielicką solą.

Na zakończenie spotkania w „Matematyczną podróż”   zabrał wszystkich dr Zdzisław Powązka. Podróż, jak i całe spotkanie były dla nas fantastyczną przygodą.

 

podziel się z innymi
Share