Kuźnia Talentów – Dziennik pokładowy – 10 marca 2014 roku


Co robi ślimak nocą?  Na, dzisiejszym spotkaniu nie podglądaliśmy życia ślimaków. Nasze matematyczne ślimaki to takie  stworzenia, które w dzień wspinają się po murze, a nocą zasypiają i ześlizują się  z muru. A wszystko to dzieje się wokół liczb dodatnich i ujemnych wyrzucanych na dwukolorowych kostkach do gry.  Tak oto w przyjemny sposób uczyliśmy się dodawać liczby dodatnie i ujemne. A przy tym zabawa była przednia i sporo emocji.

Kolejne nasze zadanie polegało na narysowaniu figury zaszyfrowanej w kolejnych  poleceniach matematycznym językiem. Temu zadaniu też sprostaliśmy prawie z łatwością.

Na zakończenie uczennica klasy IV Marlenka Szuster  zademonstrowała nam jak wykonuje się tzw. moduł chiński w origami. Umiejętność o tyle ciekawa, że za pomocą malutkich trójkątnych elementów można budować ciekawe figury.  Od klasycznego już łabędzia po inne bardziej skomplikowane. Sztuka uważnego słuchania i naśladowania to bardzo ważne elementy procesu zdobywania nowych umiejętności. Myślę, że nam to się udało.

Do zobaczenia na kolejnych ciekawych zajęciach.

podziel się z innymi
Share