Warszawa to piękne miasto


W dniach 29.05-30.05 2014 uczniowie klas: IV-VI SP i I –III  gimnazjum mogli podziwiać piękne zakątki naszej Stolicy.
Już 29 maja o wczesnych godzinach porannych rozpoczęliśmy wspaniałą autokarową podróż do Warszawy. Zwiedzanie rozpoczęło się od podziwiania Stadionu Narodowego, a następnie z 30 piętra Pałacu Kultury zachwycaliśmy się panoramą miasta. W drugiej części dnia spacerując ulicami Starego Miasta tzw. Starówką poznawaliśmy historie tego miejsca. Przez chwilę byliśmy w samym sercu Powstania Warszawskiego, ponieważ zwiedzając muzeum  mogliśmy odczuć i przekonać się jakie trudne i niebezpieczne warunki panowały w czasie wybuchu i trwania powstania.
Noc spędziliśmy w pięknym  Hotelu Bella Vista.
Drugi dzień naszej podróży po Stolicy rozpoczęliśmy również od spaceru, ale tym razem po Warszawskich Łazienkach. Przewodnicy opowiadali nam o historii i zabytkach tego miejsca. Belweder i Pałac Prezydencki obserwowaliśmy, ale niestety tylko zza bramy. Największe wrażenie jednak zrobiło na nas uczestnictwo w obradach Sejmu RP, przez chwilę siedząc w ławach poselskich poczuliśmy się bardzo ważni . Byliśmy przecież w miejscu, gdzie podejmowane są najważniejsze decyzje w naszym państwie.

Pod koniec pobytu w Warszawie odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik ,w którym każdy z nas odbył podróż do świata nauki z dziedziny: fizyki, chemii, biologii i robotyki.
Do Stanisławic wróciliśmy późno w nocy, ale mimo ogromnego zmęczenia wszyscy uczestnicy uważali, że wycieczka była bardzo ciekawa i już myślimy o kolejnej podróży.

no images were found

 Warszawa

podziel się z innymi
Share