Wycieczka w Góry Świętokrzyskie


21 października klasy IV, V, VI wybrały się na jesienną wyprawę w Góry Świętokrzyskie. Był to ostatni pogodny i ciepły dzień tej jesieni. Głównym celem wycieczki był Oblęgorek i Muzeum Henryka Sienkiewicza- patrona naszej szkoły.

Wśród autentycznych wnętrz i sprzętów z wielkim zaciekawieniem słuchali niezwykłej opowieści o szczęśliwych chwilach, które wraz z rodziną spędził tutaj wielki pisarz. Pobyt w dworku H. Sienkiewicza stał się niezwykła wyprawą w przeszłość. Następnym punktem programu było zwiedzanie ruin wielkiego pieca – pozostałości huty w Samsonowie.

Kolejnym miejscem, które odwiedzili uczniowie był Zagna. Zobaczyli tutaj najstarsze drzewo w Polsce – słynny dąb „Bartek”. Potężny, rozłożysty i majestatyczny „staruszek” zrobił na wszystkich olbrzymie wrażenie. Na koniec konnymi dorożkami (niektórzy wytrwali nawet na piechotę) uczniowie udali się na Święty Krzyż, gdzie w klasztorze wysłuchali niezwykłej historii tego miejsca, która liczy przeszło 1000 lat! Dowiedzieli się także skąd tu wzięły się relikwie Drzewa Krzyża Świętego i skąd wzięła się nazwa tego niezwykłego miejsca.

Wycieczka zakończyła się w strugach jesiennego deszczu, który towarzyszył uczniom w drodze powrotnej.

 

no images were found

.

podziel się z innymi
Share