Złote Gody


25 października 2014 Dom Kultury w Cikowicach zamienił się w salę weselną , w której najważniejszymi osobami byli  zaproszeni jubilaci z  Gminy Bochnia.

Złote Gody to piękny jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego. Młodzież z naszej szkoły przygotowała dla jubilatów krótka część artystyczną,  w której przypomniała  lata młodości  i ogromnej miłości, jaka przetrwała wśród małżonków do dnia dzisiejszego. To właśnie oni 50 lat temu deklarowali, iż   „Świadomi  praw i obowiązków…,  uczynią  wszystko, aby zawarte małżeństwo, było zgodne, szczęśliwe i trwałe.” – słowa te wypowiadali  w czasie  uroczystej  przysięgi ,- taką deklarację jeszcze raz przypomniała małżonkom w czasie występu Daria i Dawid. Uczniowie dziękowali  jubilatom za pokonywanie  problemów,  jakie  napotykali na swej czasem trudnej drodze wspólnego życia .  Po uroczystej części oficjalnej wszyscy zebrani na spotkaniu , odśpiewali jubilatom Sto Lat .

Jubilaci zostali  Odznaczeni Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które w imieniu Prezydenta RP wręczył wójt Jerzy Lysy. Na zakończenie kwiaty, szampan i oczywiście pamiątkowe zdjęcia.

no images were found

.

podziel się z innymi
Share