Pokaz pierwszej pomocy przez strażaków OSP


W środę 28 stycznia 2015 uczniowie klas I-III gimnazjum wzięli udział w pokazie przygotowanym przez strażaków z OSP w Stanisławicach na temat udzielania pierwszej pomocy. Spotkanie miało miejsce na sali gimnastycznej w gimnazjum. Taka ”nietypowa lekcja” odbyła się w ramach zajęć z przedmiotu edukacji dla bezpieczeństwa a celem jej było poznanie w praktyce zasad, które dotychczas uczniowie poznawali w teorii. Uczniowie mogli zapoznać się z wyposażeniem i sprzętem najwyższej jakości jaki posiada obecnie jednostka OSP w Stanisławicach w ramach ratownictwa medycznego. Plan spotkania obejmował

1. Prezentacja jednostki OSP i zakresu jej specjalizacji

2. Pokaz akcji ratunkowej z wykorzystaniem posiadanego przez strażaków sprzętu. Prezentacja AED-ang. Automated External Defibrillator ( automatyczny defibrylator zewnętrzny) i wyjaśnienie zasad udzielania pomocy przy użyciu takiego urządzenia

3. Zajęcia w grupach. Uczniowie w grupach mieli możliwość zapoznania się z 5 ośrodkami tematycznymi tj.: a/resuscytacja b/złamania, zwichnięcia zatrucia c/krwotoki d/ porażenie prądem e/ odmrożenia.

Zaciekawienie, skupienie oraz zaangażowanie uczniów może świadczyć jedynie o tym, że taka lekcja bardzo im się podobała i sprawiła, że wiadomości z zakresu pierwszej pomocy nie będą tylko teoretyczną wiedzą, lecz w razie konieczności będą umieli wykorzystać ją w praktyce.

Należą się tu również podziękowania dla Strażaków z OSP ze Stanisławic za chęć podzielenia się z uczniami naszej szkoły swoimi doświadczeniami i wiedzą. Dziękujemy również za wszelka współpracę członków tej jednostki z naszą szkołą.

no images were found

.

podziel się z innymi
Share