Roztocze – Zamość – Łańcut


Szkoła Podstawowa w Stanisławicach w dniach 18 i 19 maja była cicha i spokojna. Wszystko to dzięki temu, że uczniowie klas IV, V i VI wyjechali na wycieczkę do Roztoczańskiego Parku Narodowego, Zamościa i Łańcuta. Te dwa dni spędzali bardzo intensywnie i ciekawie.

Dzień pierwszy to objazd autokarem po całym niemal parku z przerwami na zwiedzanie najpiękniejszych i najbardziej interesujących miejsc i  zabytków architektury i przyrody Roztocza. Uczniowie zobaczyli m.in. Zwierzyniec, Susów, Górecko Kościelne, Józefów, spacerowali po lesie wzdłuż rzeki Tanew mijając 24 wodospady, zwane szumami.  Wieczorem dotarli na nocleg w Krasnobrodzie.

Drugiego dnia pojechali do Zamościa. Ten dzień był także pełen wrażeń, spacer po pięknym rynku, wysłuchanie hejnału w trzy strony świata , zwiedzanie murów obronnych (Bastion VII), wystrzał z armaty, podziwianie pięknej Katedry, to niektóre z nich.

Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Łańcucie. Tutaj uczestnicy wycieczki zobaczyli komnaty pałacowe, ogród zimowy, wozownię, stajnie, spacerowali po parku.

Wycieczkowiczom przez cały czas towarzyszyła słoneczna pogoda.

 

no images were found

.

podziel się z innymi
Share