Nietypowa lekcja przyrody – zajęcia terenowe uczniów Zespołu Szkół Gminnych w Stanisławicach. Pogwizdów 6 czerwca 2015r.


W słoneczną sobotę 5 czerwca 43 uczniów wyjechało na wycieczkę do Pogwizdowa, którą zorganizowało Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania i Rozwoju Środowiska Naturalnego „Las Małopolska” zrzeszające członków Koła Łowieckiego „LAS” z Kłaja, w podziękowaniu za wspaniale przeprowadzoną jesienną akcję zbierania żołędzi dla zwierzyny leśnej.

Wycieczka miała charakter edukacyjny. Stowarzyszenie jest w tym roku Mecenatem województwa małopolskiego w ramach autorskiego programu: „Aktywizacja przyrodniczo – ekologiczna dzieci i młodzieży”. Uczestnicy podzieleni na grupę młodszych i starszych  brali udział w przygotowanych przez myśliwych zajęciach. Podczas spotkania m.in. zwiedzali izbę myśliwską wypełnioną eksponatami i trofeami myśliwskimi, wysłuchali mnóstwo  informacji i ciekawostek z życia dzikich zwierząt.  Mieli również możliwość sprawdzenia umiejętności strzeleckich w turnieju strzeleckim z broni sportowej (karabinek KBKS) na prawdziwej strzelnicy. Wszystko odbywało się oczywiście    z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa  i pod czujnym okiem instruktorów strzelectwa. Najlepsi strzelcy w każdej kategorii wiekowej zostali uhonorowani dyplomami,  a Pan instruktor osobiście gratulował wszystkim uczestnikom.

Trzeba przyznać, że gospodarze zadbali o każdy szczegół naszego pobytu. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem – pyszną kiełbaską z grilla.

Z niecierpliwością czekamy na wrześniowe spotkanie w naszej  szkole oraz rozstrzygnięcie zapowiedzianego na okres wakacji konkursu  związanego oczywiście z otaczającą nas przyrodą.

„Darz bór”  naszym przyjaciołom z Koła Łowieckiego „Las” z Kłaja .

no images were found

.

podziel się z innymi
Share