CUDER czyli Ciało, Umysł, Duch, Emocje i Relacje


W poniedziałek, 16 listopada, mieliśmy przyjemność gościć w gimnazjum panią Karolinę Gubałę oraz Katarzynę Łatkę, które to przeprowadziły warsztaty profilaktyczne uzależnień behawioralnych mające na celu uświadomienie młodzieży, iż człowiek składa się z wielu sfer, które powinny być równomiernie rozwijane, ażeby osiągnąć szczęście. Jako najważniejszą z nich przedstawiły sferę ducha, dającą siłę wówczas, gdy wszystkie inne obszary zawiodą. Spotkanie podzielone było na trzy etapy; uczniowie mieli okazję posłuchać o tym, na jakie zagrożenia są narażeni, jak mogą sobie radzić w sytuacjach kryzysowych, jakie wartości są tak naprawdę ważne i trwałe w życiu. Ostatnim etapem był udział klas w grze planszowej CUDER. Celem, do którego dążono, było jak najlepsze rozwinięcie swojego „pionka” w każdej ze sfer. Wszyscy uczniowie mocno zaangażowali się w rywalizację. Mistrzem w rzucie kostką został Mariusz Więcek, który to w dużej mierze przyczynił się do zwycięstwa klasy IIIG. 
Warsztaty te składają się z trzech modułów: spotkanie z młodzieżą, spotkanie z nauczycielami oraz spotkanie z rodzicami, na które to serdecznie zapraszamy rodziców naszych gimnazjalistów w dniu 10 grudnia 2015 o godzinie 16.30.
W tym tygodniu odbyły się również warsztaty „Profilaktyka agresji i przemocy” mające na celu wykształcenie u uczniów umiejętności radzenia sobie z sytuacjami trudnymi, kształtowanie poczucia własnej wartości oraz postaw wolnych od agresji.
Bardzo dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Bochni za pomoc i sfinansowanie obu przedsięwzięć. (A. B.)

no images were found

CUDER

podziel się z innymi
Share