Spotkanie z wędkarzami


Wędkarstwo raczej nie należy do najczęstszych form spędzania czasu przez dzieci i młodzież. A szkoda, bo przecież to fantastyczna rekreacja, ucząca opanowania, spokoju, pozwalająca zostać sam na sam z naturą, a przy okazji ucząca wielu ciekawych rzeczy. Tym bardziej cieszy fakt, że uczniom z naszej szkoły wędkowanie…….bardzo przypadło do gustu. Aż tak bardzo, że Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem panią Anną Wójcik postanowił zorganizować spotkanie z Prezesem Koła Wędkarskiego PZW Bochnia.
Spotkanie, które poprowadził Pan Prezes Mieczysław Sądel, Pani Maja Jakimowska I Pan Robert Jakimowski miało miejsce 27.04.2016 i brały w nim udział klasy 1-3 gimnazjum oraz 4-6 szkoły podstawowej. Dzieci słuchały o wędkarstwie z olbrzymim zainteresowaniem. Reagowały bardzo żywiołowo. Każdy mógł popróbować m.in. jak zarzuca się wędkę, powąchać przynętę oraz zobaczyć pięknie prowadzoną kronikę PZW Bochnia. Uczniowie obejrzeli również puchary i medale, które na zawodach zdobyła jedna z uczennic z klasy 5 Wiktoria Starczeus. Można było również usiąść na stanowisku rybaka. Na koniec odbył się pokaz sprzętu. Uczniowie oglądali wędki, przynęty i plansze z łownymi rybami.
Dla najbardziej zainteresowanych będzie prowadzone Koło Wędkarskie działające przy Wiejskim Domu Kultury w Stanisławicach, opiekunami koła będą Pani Maja Jakimowska wraz z zastępcą przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Wiktorią Starczeus.
Ps : zainteresowanych zapraszamy na stronę :
www.raba-bochnia
Coś czujemy, że uczniowie……połknęli haczyk! (A. W.)

no images were found

Spotkanie z wędkarzami
podziel się z innymi
Share