Dzień Języka Angielskiego


Jak sprawić by uczniowie przynajmniej przez kilka godzin żyli głównie językiem angielskim? Czy można się czegoś nauczyć jednocześnie się bawiąc? Tak! Dzień Języka Angielskiego to wspaniała okazja dla uczniów, aby pokazać na co ich stać, a dla nauczycieli aby mogli się poczuć z nich dumni. W naszej, stanisławickiej szkole pokazano, co to znaczy nowoczesne podejście do nauczania.
Długo oczekiwany „Dzień Języka Angielskiego” przygotowany przez panią Annę Wójcik odbył się 19 maja. Jego celem było przybliżyć kulturę i zwyczaje oraz historie krajów anglojęzycznych. Z kolei jego punktem kulminacyjnym było wspaniałe przedstawienie, które pokazało jak dzieci odbierają Wielką Brytanię, co o niej wiedzą i jak sobie ją wyobrażają. Następnie, uczniowie z klasy szóstej zaprezentowali kraje anglojęzyczne i ich zwyczaje. Publiczność na nudę nie miała prawa narzekać. Można było sobie zrobić quizz o krajach anglojęzycznych i poczęstować się daniem typowym dla jednego z krajów wchodzących w skład Imperium Brytyjskiego. To jednak nie koniec. Uczniowie mieli jeszcze coś w zanadrzu. Mianowicie przebrali się za znane postacie z następujących krajów: Anglia, Walia, Szkocja, Irlandia Północna, Stany Zjednoczone Ameryki, Kanada, Australia, Nowa Zelandia, Afryka Południowa. Następnie uczniowie pracowali metod
ą projektu, tworząc piękne prace na temat miast z krajów anglojęzycznych, oraz rysując zabytki z państw, w których mówi się językiem angielskim. Było też wokalnie. Klasa 3G przygotowała piosenkę w języku angielskim. Wszystkie prace zostały wystawione w gimnazjum, gdzie były szczerze podziwiane przez gimnazjalistów i uczniów szkoły podstawowej.
Impreza udała się znakomicie. Miała nie tylko edukacyjny charakter, ale była również wspaniałą zabawą. W tym dniu naprawdę wszyscy żyli językiem angielskim! (A. W.)

no images were found

Dzień Języka Angielskiego
podziel się z innymi
Share