Polak i Anglik to dwa bratanki


To, że nasz szkoła odnosi liczne sukcesy w konkursach wiadomo nie od dziś Tym razem padło – nie po raz pierwszy – na konkurs z języka angielskiego. 19 maja, w konkursie, w którym brały udział placówki z całej gminy, nasza szkoła zwyciężyła! Indywidualnie wcale nie było gorzej. Dawid Bulanda zajął fantastyczne 2. miejsce. Warto dodać, że tematem konkursu było zdrowe odżywianie, czyli coś, co obecnie jest bardzo na czasie. Należało napisać przepis w języku angielskim, zrobić prezentację multimedialną oraz wykazać się, uwaga, uwaga – kunsztem kulinarnym. Wiktoria Starczeus wraz z Patrykiem Michalczykiem tworzyli pierwszą drużynę, Dawid Bulanda I Mateusz Dybza drugą. Dzieci miały za zadanie ugotować zdrowe danie typowe dla krajów anglojęzycznych. Nasi uczniowie okazali się we wszystkich „dyscyplinach” po prostu fantastyczni. Gratulujemy i pękamy z dumy!

Ale, ale to nie wszystko. Dzień później, 20 maja odbył się też konkurs recytatorski poezji obcojęzycznej w Zespole Szkół Gminnych im. Jana Pawła II w Nieszkowicach Małych, w którym zwyciężył Filip Skipioł z klasy III gimnazjum. Nasz uczeń przepięknie wyrecytował wiersz o miłości. Gratulujemy z całego serca i czekamy na kolejne sukcesy, które w wypadku naszej szkoły, są niemal pewne! (A. W.)

no images were found

Konkursy – język angielski

podziel się z innymi
Share