Dzień Sportu Szkolnego


 We wtorek 21 czerwca wszyscy uczniowie naszej szkoły brali udział w Dniu Sportu Szkolnego. Dzień rozpoczęliśmy od apelu na sali gimnastycznej. Następnie pod opieką wychowawców uczniowie brali udział w zawodach lekkoatletycznych. Każdy uczeń startował w czterech konkurencjach. Nauczyciele pełnili rolę sędziów i zapisywali na kartach startowych wyniki w poszczególnych próbach. Uczniowie Szkoły Podstawowej rywalizowali w następujących konkurencjach: skok w dal, bieg na 60 metrów, rzut piłeczką palantową i rzut piłką lekarską (2kg). Gimnazjaliści rywalizowali w pchnięciu kulą, biegu na 60 metrów, skoku w dal i rzucie piłką lekarską (3kg).

Uczniowie z dużym zaangażowaniem przystępowali do każdej próby i walczyli o jak najlepsze rezultaty. Po zakończeniu sportowych zmagań powołana komisja sędziowska zajęła się przeliczaniem wyników, a na uczniów czekał poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Dodatkowa atrakcją Dnia Sportu był I Szkolny Turniej Strzelectwa Sportowego. Dzięki współpracy szkoły z Ligą Ochrony Kraju i Towarzystwem Krzewienia Kultury Fizycznej „Wiarus” w Niepołomicach młodzież z naszej szkoły pod okiem instruktorów strzelectwa sportowego poznała nową dyscyplinę sportową. Uczniowie uważnie słuchali wszystkich instrukcji i komend, zapoznali się z zasadami punktowania, nauczyli się bezpiecznie posługiwać bronią pneumatyczną. Każdy uczestnik turnieju zabrał na pamiątkę tarczę do której strzelał. Dziękujemy instruktorom za przeprowadzenie turnieju i ufundowanie medali dla najlepszych strzelców. Poniżej wyniki I Turnieju Strzelectwa Sportowego w Stanisławicach:

1 miejsce – Filip Skipioł 47pkt

2 miejsce – Emilia Maciejasz 46pkt

3 miejsce – Michał Małek 45pkt

4 miejsce – Maciej Skubida 43pkt, Igor Morański 43pkt, Małgorzata Marek 43pkt

W zawodach lekkoatletycznych uczniowie klasyfikowani byli według roku urodzenia.

Rocznik 2009

 1. Jan Juszczak

 2. Kinga Miękina

 3. Daniel Kukla

 4. Bartosz Tomalak

 5. Emilia Galińska

 6. Kacper Kazimierczyk

Rocznik 2008

 1. Bruno Skoczek

 2. Eryk Szewczyk

 3. Jakub Pajor

 4. Patrycja Szczudło

 5. Patrycja Kozub

 6. Zofia Popiołek

Rocznik 2007

 1. Rafał Stachura

 2. Alicja Batko

 3. Julia Śliwa

 4. Artur Papuga

 5. Katarzyna Rydz

 6. Natalia Mucha

Rocznik 2006

 1. Wojciech Czekaj

 2. Adrian Jarzyna

 3. Aleksander Starczeus

 4. Konrad Kusion

 5. Dominika Grochola

 6. Wiktoria Ociepa

Rocznik 2005

 1. Hubert Gawlik

 2. Karol Hamielec

 3. Dawid Judka

 4. Adam Batko

 5. Dawid Ziobrowski

 6. Filip Tacik

Rocznik 2004

 1. Maciej Góral

 2. Sebastian Cymerkiewicz

 3. Dawid Marosz

 4. Patryk Michalczyk

 5. Dawid Bulanda

 6. Mateusz Dybza

Rocznik 2003

 1. Piotr Dziurdzia

 2. Kacper Jawień

 3. Marlena Szuster

 4. Adam Juszczak

 5. Szymon Marosz

 6. Patrycja Grochola

Rocznik 2002

 1. Jerzy Wilczyński

 2. Igor Morański

 3. Tomasz Tacik

 4. Konrad Ucisko

 5. Emilia Maciejasz

 6. Gabriela Sufczyńska

Rocznik 2001

 1. Paweł Skoczek

 2. Katarzyna Cymerkiewicz

 3. Kamil Kmiecik

 4. Jakub Holik

 5. Gabriela Rybka

 6. Aleksandra Hojna

Rocznik 2000

 1. Bartłomiej Tacik

 2. Patryk Góral

 3. Arkadiusz Ociepa

 4. Hubert Tacik

 5. Filip Skipioł

 6. Adam Strach

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc z każdego rocznika zostali nagrodzeni medalami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Podczas dekoracji wszyscy oklaskiwali zwycięzców, a ci dumnie pozowali do zdjęć.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom wspaniałej sportowej walki i postawy fair play. Mamy nadzieję, że dzięki pracy nad rozwojem fizycznym w następnym roku osiągniecie jeszcze lepsze wyniki. (P.W.)

no images were found

Dzień Sportu Szkolnego
podziel się z innymi
Share