Lekcje edukacyjne


Uczniowie klasy Ia uczestniczyli w cyklu lekcji edukacyjnych m. in. Izbie Leśnej – Nadleśnictwa Niepołomice, gdzie mogli zgłębiać tajniki jakie kryje Puszcza Niepołomicka. Zobaczyć niezwykle ciekawą ekspozycję naturalnych siedlisk leśnych jej mieszkańców, a nawet zaprzyjaźnić się z dzikiem.
Kolejna lekcja, tym razem w zakresie astronomii odbyła się w Obserwatorium w Niepołomicach. Prelekcja połączona z zabawą pozwoliła dowiedzieć się w prosty sposób dlaczego mamy dzień i noc, co to są fazy Księżyca, jak wygląda powierzchnia Słońca przez teleskop. Różnorodność zagadnień przeniosła uczniów w otaczający Wszechświat także dzięki Planetarium, gdzie za pomocą projektora multimedialnego odbyła się podróż po nocnym niebie.
Ostatnia lekcja odbyła się w sali „Ognik” Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Bochni. Dzieci uczyły się jak zachować się w czasie pożarów i innych niebezpieczeństw. Strażacy prezentowali różne rodzaje gaśnic, wyjaśniali zasady ewakuacji oraz uczyli czytać znaki ewakuacyjne. Uczniowie mieli możliwość doświadczyć zadymienia w pomieszczeniu i zobaczyć jak wygląda pożar wewnętrzny. Następnie opuścić salę kierując się znakami ewakuacyjnymi. Na zakończenie każdy mógł obejrzeć samochody wykorzystywane przez strażaków podczas akcji.
Doświadczenia zebrane w czasie tych lekcji na pewno będą wykorzystane w przyszłości. (I. W.)

no images were found

Lekcje
podziel się z innymi
Share