Wiedeń królewskie miasto partnerskie Polski


Pomysł wyjazdu do Wiednia narodził się we wrześniu 2015 roku wówczas rozpoczęliśmy przygotowania do wycieczki, która odbyła się 2-3 czerwca 2016.
Wyjechaliśmy ok. godz. 2.00, a na miejscu w Wiedniu byliśmy ok. godz. 10.00. Nieco zmęczeni, ale bardzo ciekawi rozpoczęliśmy zwiedzanie stolicy Austrii. Jeszcze z autobusu podziwialiśmy Ringstrasse: Opera, Hofburg, Parlament, Ratusz, Teatr Dworski przejechaliśmy przez Grinzing – dzielnicę winiarzy u podnóża Kahlenbergu, z którego Jan III Sobieski dowodził bitwą o Wiedeń. Następnie spacerowaliśmy po Starym Mieście, m. in. ul. Graben, zwiedziliśmy Katedrę św. Szczepana. Około godz.18.00 udaliśmy się do hotelu, gdzie zajęliśmy swoje pokoje, zjedliśmy obiadokolację i odpoczywaliśmy.
W drugi dzień, po pysznym śniadaniu w hotelu rozpoczęliśmy zwiedzanie dalszej pięknej części miasta Schonbrunn – letniej rezydencji cesarskiej: zwiedziliśmy komnaty oraz spacerowaliśmy ogrodami pałacowymi. Następnie odwiedziliśmy Muzeum Techniki i tu każdy mógł sam dokonać wielu doświadczeń. Do III dzielnicy przejechaliśmy autokarem, tam zobaczyliśmy Hundertwasserhaus – kompleks mieszkań o wyjątkowej architekturze. Naszym ostatnim punktem zwiedzania było Muzeum Historii Naturalnej, przenieśliśmy się w podróż – począwszy od owadów, poprzez kamienie szlachetne i minerały, skończywszy na pterozaurach. W tym muzeum, położonym w pobliżu pałacu Hofburg, czekała na nas fascynująca wiedza o historii naszej planety. Wspaniałe ekspozycje wypchanych przedstawicieli różnych gatunków zwierząt, które już wyginęły lub są poważnie zagrożone wyginięciem, sprawiają, iż kolekcja muzeum jest bezcenna.
Do Polski wyjechaliśmy około godz. 18.00, a do Stanisławic dotarliśmy na godz. 03.00 w nocy. Zmęczeni, ale zadowoleni zakończyliśmy naszą podróż do Austrii. Wiedeń jest miastem muzeów, wspaniałej architektury (XIX wiecznej secesji) oraz muzyki. Każdy z uczestników mógł spotkać się z wieloma atrakcjami i chyba nikt nie był zawiedziony.
To powiedzenie każdy uczestnik pewnie pamięta:… proszę ja Was byliśmy w Wiedniu. (J. S.)

no images were found

Wiedeń
podziel się z innymi
Share