Badanie natężenia ruchu w miejscowości Stanisławice


Na dzisiejszych zajęciach „Kuźni talentów” badaliśmy natężenie ruchu pojazdów w naszej miejscowości. A całe przedsięwzięcie odbywało się w ramach realizacji projektu – Odblaskowa szkoła.
Badaliśmy – to właściwe słowo, ponieważ podeszliśmy do zadania w sposób metodyczny. To znaczy określiliśmy przedział czasu, jaki nas interesuje (ze względu na nasz powrót ze szkoły do domu po zajęciach w szkole), ustaliliśmy miejsca, w których będziemy liczyć przejeżdżające pojazdy. Punkty obserwacji znajdowały się przy trzech drogach: Niepołomice – Bochnia, szkoła – Kościół parafialny w Cikowicach oraz szkoła – stacja PKP. Określiliśmy jakie pojazdy nas interesują. Podzieliliśmy się na grupy ustalając „harmonogram badań”. W wyznaczonym miejscu o wyznaczonej porze odpowiednio ubrani (obowiązkowo w kamizelki odblaskowe ) z notatnikami i długopisami w ręku, zarówno my jak i nasze opiekunki stanęliśmy gotowi do zadania.

W badaniu uczestniczyli:klasa V: Wiktoria Klejdysz, Ewelina Lalik, Nikola Śliwa, KarolinaSzewczyk, Dominika Czesak, Weronika Skrzypiec, Remik Laskowicz, Karol Murdza
klasa VI: Ola Buczak, Gosia Juszczak, Mateusz Dybza, Michał Bułat, Dawid Bulanda oraz Kuba Myszka.
Opiekunami uczniów były panie Agnieszka Kujacz i Mariola Migdał.
O wynikach przeprowadzonych badań poinformujemy za pośrednictwem naszej szkolnej strony internetowej po dokonaniu analizy danych.
(M. M.)

no images were found

Badanie natężenia ruchu
podziel się z innymi
Share