Święto Patrona Szkoły


28 listopada świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Patrona Szkoły – Henryka Sienkiewicza. W tym roku uczniowie szczególnie długo i starannie przygotowywali się do tego dnia. Wszyscy mogli wziąć udział w kilku ciekawych konkursach oraz zakupić specjalny numer gazetki poświęcony w całości tej wielkiej postaci.

Dzisiejszy dzień rozpoczął się od uroczystej mszy świętej, w której wzięli udział wszyscy uczniowie i nauczyciele. Następnie miało miejsce przedstawienie z udziałem przedstawicieli niemal wszystkich klas. Za sprawą czarodziejskiej wróżki z bajki Sienkiewicza pojawili się na scenie bohaterowie z utworów pisarza przekazując zebranym wiele cennych nauk. Przybyli między innymi Indianin z noweli „ Sachem”, Zbyszko z Bogdańca wraz z Danuśką i Jagienką, Pan Wołodyjowski z ukochaną Baśką, Hania, Henryk i Selim z małej trylogii oraz Janko Muzykant, któremu dzieci ofiarowały prawdziwe skrzypce, w zamian za co, usłyszały przepiękny koncert (w wykonaniu Julii Kupiec z klasy I g). Wielki entuzjazm wzbudziło pojawienie się na scenie Stasia i Nel przy akompaniamencie brawurowo zagranej na gitarze i zaśpiewanej przez Zuzię z klasy III b „ Rzeki marzeń”. Na koniec uczniowie z gimnazjum pięknie odczytali fragmenty z „Krzyżaków ” i „Potopu”.
Następnym punktem programu było wręczenie nagród książkowych zwycięzcom konkursów.
Wśród uczniów gimnazjum, którzy rysowali komiks do wybranego utworu pisarza :

I miejsce zajęła Martyna Leśniak z klasy II,

II miejsce przypadło Marlenie Szuster z klasy II,

III miejsce natomiast Ani Sekuła także z klasy II.

Uczniowie z klas I- IV szkoły podstawowej wykonywali laurki dla patrona bądź jego portret.

Najlepsze prace wykonali:

Ania Wnęk z klasy II- I miejsce,

Karolina Smoła z klasy III a- II miejsce,

Wiktoria Bruzda z klasy IV- III miejsce.

Jury przyznało także wyróżnienia: Damianowi Kozub z klasy I, Nadii Małek z klasy III b, Mateuszowi Kozioł z klasy III a oraz Wojciechowi Czekaj z klasy IV.
Uczniowie klasy V i VI przygotowali natomiast prezentacje multimedialne na temat życia i twórczości lub podróży Henryka Sienkiewicza. W tej kategorii jury przyznało trzy równorzędne pierwsze miejsca dla Nikoli Śliwa z klasy V oraz Wiktorii Starczeus i Jakuba Saka z klasy VI.
Szczególna nagroda w konkursie wiedzy o patronie przypadła Kindze Wielgus z klasy IV.
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.

Miłym zakończeniem tego niezwykłego dnia było wspólne oglądanie ekranizacji dzieł mistrza „Qvo vadis” i „ W pustyni i w puszczy”.

no images were found

Święto patrona szkoły
podziel się z innymi
Share