„Złóż serce dla hospicjum”


Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji, „Złóż serce dla hospicjum” organizowanej przez Małopolskie Hospicjum Dziecięce w Krakowie. W wydarzeniu do tej pory wzięło udział setki osób z całej Polski. Serca składają osoby prywatne, grupy, często całe placówki szkolne.
Wyniki w tegorocznej edycji akcji w naszej szkole przeszły najśmielsze oczekiwania, ale też i po raz pierwszy włączyliśmy do niej uczniów klas I – VI szkoły podstawowej oraz I – III gimnazjum. Dotychczas serduszka wykonywaliśmy na zajęciach pozalekcyjnych – „Kuźnia talentów”, stąd też ilość serduszek wykonanych w bieżącym roku jest ogromna.
Uwaga-
7575. Ta skala zaangażowania uczniów nas po prostu nas zachwyciła. Uczniowie wykorzystywali wolny czas w szkole, czyli na przykład na przerwie, no i oczywiście w domu , by wziąć udział w rywalizacji o zaszczytny tytuł – „Klasa z sercem”.
Serce to symbol miłości człowieka do człowieka. Każde wykonane serduszko jest okruchem takiej miłości darowanej drugiemu. Miłość nie oczekuje niczego w zamian, nie szuka też poklasku. Sprawne ręce dzięki tym symbolicznym serduszkom przekazały mnóstwo takiej pięknej miłości.
A oto wyniki rywalizacji:
– w kategorii gimnazjum tytuł
„Klasa z Sercem” otrzymała klasa II – łącznie 1908
wykonanych serduszek
– w kategorii szkoła podstawowa tytuł
„Klasa z Sercem” otrzymała klasa IV – łącznie 3048 wykonanych serduszek
Postanowiono wyróżnić też uczniów w kategorii indywidualnej.
I tak:
– kategoria – szkoła podstawowa
I miejsce Dawid Grząbel kl. IV – 672 serduszka
II miejsce Kinga Wielgus kl. IV– 450 serduszek
III miejsce Wiktoria Klejdysz kl.V – 259 serduszek
– kategoria – gimnazjum
I miejsce Marta Mucha kl. I – 233 serduszka
II miejsce Ewelina Strach kl. II – 194 serduszka
III miejsce Magdalena Figiel kl. II – 178 serduszek
Pamiętajmy DOBROĆ DAWANA INNYM ZAWSZE DO NAS POWRACA.

[nggallery  id = 343]  Serce dla hospicjum
podziel się z innymi
Share