23 marca 2017 roku – zajęcia Kuźni talentów


Tym razem 22 osobową grupą pod opieką nauczycieli udaliśmy się na warsztaty naukowe do Kampusu Wielickiego. Tematem zajęć był „Podróżniczy kurs pierwszej pomocy”.
W czasach w których żyjemy dzięki rozwojowi motoryzacji i techniki mamy znaczną łatwość przemieszczania się, a co za tym idzie i podróżowania. Coraz częściej podróżujemy z rodzicami za granicę Polski , często w egzotyczne miejsca. Podróże wiążą się również ze spotykaniem zjawisk, o których wiedzieliśmy do tej pory tylko z opowiadań, książek, czasopism i relacji w środkach masowego przekazu. Zjawiska. o których dzisiaj była mowa to: trzęsienie ziemi, tsunami oraz wybuch wulkanu.
Na początku spotkania pan prelegent przybliżył nam ich charakterystykę ubarwiając swoją opowieść przeźroczami. Mogliśmy zobaczyć jak potężna jest siła tych żywiołów.
Później poznaliśmy zasady zachowania się podczas wystąpienia tych zjawisk. Przyszedł również czas na ćwiczenia praktyczne i symulacje naszych zachowań, ponieważ takie sytuacje wymagają od nas mądrych, szybkich wyborów, a nie panikowania.
To była wspaniała lekcja wzajemnej pomocy i współpracy w grupie. (M.M.)

no images were found

Kampus Wielicki
podziel się z innymi
Share