Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.


W dniu 2 marca 2017 r. w Zespole Szkół Gminnych im. H. Sienkiewicza w Stanisławicach odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W zmaganiach konkursowych uczestniczyło 37 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Bochnia. 

Konkurs cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży, którzy chętnie przyjeżdżają do Stanisławic, aby sprawdzić swoja wiedzę nie tylko z zakresu pożarnictwa,  ale również z szeroko pojętego ratownictwa.

W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Starczeus, drugie – Aleksandra Buczek a trzecie miejsce przypadło Karolinie Szewczyk – wszystkie uczennice są z ZSG w Stanisławicach.

W kategorii szkół gimnazjalnych na najwyższym stopniu podium stanęła Anna Baran z ZSG w Bogucicach, drugie miejsce zajął Szymon Łaptaś również reprezentujący ZSG w Bogucicach. Na trzeciej pozycji uplasowała się Marlena Szuster z  ZSG w Stanisławicach.

Nagrody ufundował i wręczył zwycięzcom Marek Bzdek – Wójt Gminy Bochnia. Na zakończenie Stanisław Cagiel – Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Bochni – pogratulował wszystkim biorącym udział w konkursie, zaprosił do rywalizacji w przyszłym roku oraz życzył powodzenia zwycięzcom w etapie powiatowym.