II miejsce w gminnych zawodach w siatkówce dziewcząt


6 marca 2017 roku w ZSG w Gawłowie odbyły się gminne zawody w piłce siatkowej dziewcząt w ramach Gimnazjady. W rozgrywkach wzięły udział reprezentacje szkół w Gawłowie, Stanisławicach i Łapczycy. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” do trzech wygranych setów. Nasze sportowe zmagania rozpoczęliśmy od meczu z Gawłowem. Chociaż dziewczyny z Gawłowa były faworytkami tego spotkania (zwyciężyły ubiegłoroczne zawody) to pierwszy set należał do nas. W miarę upływu czasu to właśnie przeciwniczki przeprowadzały składniejsze akcje i ostatecznie wygrały trzy kolejne sety. Pomimo porażki nasze dziewczyny nie załamały się. Przed meczem z Łapczycą przeanalizowaliśmy popełnione błędy i odważnie stanęliśmy do walki. Widać było zaangażowanie i grę całym zespołem, każdy na boisku wiedział co ma robić. Wygraliśmy zdecydowanie 3:1. Na zakończenie turnieju reprezentacja Gawłowa pewnie pokonała Łapczycę 3:0 i zajęła I miejsce. Nasza drużyna zajęła II miejsce.
Nasza drużyna składa się przede wszystkim z uczennic klasy drugiej i pierwszej. W stosunku do roku ubiegłego zrobiliśmy ogromny postęp. Na co dzień dziewczyny uczestniczą w zajęciach dodatkowych prowadzonych w szkole w ramach programu Ministerstwa Sportu „Szkolny Klub Sportowy”. Jest to nowy program, który będzie trwał przez cały 2017 rok. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, uczestniczy w nich 25 uczennic naszego gimnazjum.
Szkołę w zawodach reprezentowały: Gabriela Sufczyńska, Patrycja Puścizna, Julka Kargól, Nikola Synowiec, Marlena Szuster, Katarzyna Cymerkiewicz, Patrycja Grochola, Ania Jawień, Martyna Sobas, Magdalena Figiel
.
Gratuluję dziewczynom dobrego występu, ambicji, woli walki. Wiem, że było to dla Was ważne wydarzenie, udało się Wam pokonać stres i pokazać zdobyte umiejętności. Przed nami kolejne treningi i jeszcze więcej pracy. (P.W)

no images were found

Gminne zawody w siatkówce dziewcząt
podziel się z innymi
Share