Nasi uczniowie laureatami ogólnopolskiego konkursu!!!


W sobotę 27 maja na terenie Kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego odbył się Finał V jubileuszowej edycji konkursu „Eksperyment Łańcuchowy”.
W jubileuszowym finale uczestniczyło ponad 250zespołów, w tym dwie drużyny, które reprezentowały nasza szkołą. Drużyna klasy V w składzie: Angelika Gondek, Wiktoria Klejdysz, Amelia Węgrzyn, Hubert Węgrzyn i Filip Strach z opiekunem panem Rafałem Węgrzynem oraz drużyna klasy VI : Dawid Bulanda, Mateusz Dybza, Michał Bułat, Maciej Góral, Jakub Sak z opiekunem panem Rafałem Dybzą.
Zadaniem uczestników konkursu było skonstruowanie urządzenia, które wykorzystując zjawiska fizyczne pozwoli na przetransportowanie metalowej kulki.
Miło nam poinformować, że drużyna klasy V zdobyła w tym konkursie wyróżnienie. Zresztą obie prace konkursowe były majstersztykiem pomysłowości. Wszyscy uczniowie naszej szkoły będą mogły oglądać i podziwiać ich działanie (przecież posiadamy dwa ogniwa łańcucha do eksperymentu).
Ze swej strony dziękujemy rodzicom, którzy byli zaangażowani w realizację tego projektu konkursowego. To dzięki ich pomocy i determinacji możliwe do urzeczywistnienia staje się jedno z haseł V Finału – „ Aby fizyka nie była tylko zbiorem wzorów lecz zabawą i pasją”. Wy drodzy rodzice poprzez swoje zaangażowanie pomagacie nam we wspomaganiu rozwoju i kształtowaniu zainteresowań waszych dzieci. DZIĘKUJEMY !!!

no images were found

Eksperyment Łańcuchowy

podziel się z innymi
Share