Zjazd Szkolnych Kół Caritas w Tarnowie


Udziałem w uroczystym zjeździe Szkolnych Kół Caritas w Tarnowie zakończyliśmy działalność charytatywną w bieżącym roku szkolnym. Dziękując Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli nasze działania chcę przybliżyć pokrótce to, w jakie akcje zaangażowaliśmy się od września.
„Zakręceni na punkcie pomocy” – dwie edycje. W sumie zebraliśmy 255 kg plastikowych zakrętek, które przekazaliśmy na rehabilitację Filipka Tabora
„Akcja Kilo” – dwie edycje. Przed Świętami Bożego Narodzenia oraz Wielkanocą zorganizowaliśmy na terenie szkoły oraz miejscowości (korzystając z gościnności właścicieli sklepów) akcje zbiórki artykułów żywnościowych, które następnie zostały przekazane osobom potrzebującym w naszej parafii.
„Dobro na wagę złotówki” – akcja, podczas której zbieraliśmy w szkole monety o nominale 1 zł. Wynik – 413 zł. Pieniądze te zostały przekazane na wypoczynek letni dla dzieci.
Najpiękniejsze lekcje wartości” – udział w konkursie na prezentację multimedialną przedstawiającą działalność Szkolnego Koła Caritas. Efekt pracy naszych uczniów zdobył uznanie w oczach jury i przyznano im wyróżnienie.
Podsumowaniem działań było wybranie „ Wolontariuszy z klasą”, czyli klas, które najmocniej zaangażowały się we wszystkie akcje przeprowadzone w ciągu roku; w kategorii szkoła podstawowa zwyciężyła grupa najmłodsza czyli pierwszaki, w kategorii gimnazjum również to ci najmłodsi najbardziej się starali. Rada Rodziców postanowiła docenić ich bezinteresowną pracę i przekazała fundusze na dofinansowanie wycieczek.
Bardzo dziękuję wszystkim wolontariuszom i zapraszam do współpracy w przyszłym roku szkolnym. (A. B.)

no images were found

Zjazd Szkolnych Kół Caritas
podziel się z innymi
Share