„Kręci mnie bezpieczeństwo…”


5 października uczniowie klasy III i IV b uczestniczyli w Pikniku „Kręci Mnie Bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” propagującym wiedzę o bezpieczeństwie. Przedstawiciele PSP w Bochni przybliżyli uczniom zagadnienie zagrożenia pożarowego w domu: jak się przed nim zabezpieczać, jak wyglądają gaśnice, czujki dymu i do czego służą oraz, jak bezpiecznie ewakuować się z miejsca pożaru. Pokazali niezwykle trudna pracę strażaków podczas wypadków drogowych oraz pokaz akcji ratunkowej.
Policjanci z KPP w Bochni przypomnieli o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, uświadomili uczniów o zagrożeniach jakie mogą wyniknąć z niebezpiecznych
i nieprzemyślanych zachowań. Następnie uczniowie wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym z przedstawicielami Straży Miejskiej w Bochni, którzy śpiewająco i tanecznie opowiedzieli o spotkaniu z nieznajomym. „Strażnik Wojtuś” wzbudził niezwykłe zaufanie, dlatego też zdjęć i zabaw z nim nie było końca. Największą atrakcją pikniku było spotkanie z instruktorami LOK- u. Strzelić, trafić i zebrać „łuski” to było wyzwanie. Na zakończenie wszyscy z uśmiechem zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie a uczniowie otrzymali dyplomy, odblaskowe opaski, puzzle, breloczki.
Serdeczne podziękowania kierujemy dla rodziców Weroniki z kl. III i Kacpra z kl. IV b za zaproszenie, organizację oraz poczęstunek. Wspólne spotkanie przysporzyło wszystkim wiele radości, choć troszeczkę „ubłoceni” to zadowoleni… Pamiętaj koniecznie – zachowaj się bezpiecznie. (I. W.)